DESEN KARIŞTIRMA REHBERİ

Her sezon olduğu gibi desenli kombinler yine karşımızda!

Yazan: Fiona MalkiDesenler doğru kullanıldığı zaman hem fiziğinizi istediğiniz gibi göstermenize yardımcı olur, hem de kombinlerinize renk ve eğlence katar. Ancak desen giymek kimisini heyecanlandırırken, kimisininin korkulu rüyası haline gelir. Bu korkuyu tatlı bir heyecana çevirmek birkaç adımla mümkün!

Pintrest

Kendinize uygun bir desen bulmak ile başlayalım. Nasıl mı? Hemen bakalım!

Zevkinize ve keyfinize göre seçimler yapabilirsiniz!

Kendinize kurallar koymayın. Desenler kendinizi ifade etmek adına güzel araçlardır. Hoşunuza giden desenleri giyerek ve hatta karıştırarak kendinize has bir stil yaratabilirsiniz. Kendinize daha yakın hissettiğiniz parçalar ile çok daha rahat hissedebilir ve daha çok eğlenebilirsiniz. Ayrıca desen kullanırken herkesin deneysel olduğunu da unutmayın!

VEYA

Vücut tipinizi göz önünde bulundurarak bir başlangıç yapabilirsiniz!

Aslında baskı ve desenler rahat hissetmediğiniz yerlerinizi kapatıp beğendiğiniz yönlerinizi de ön plana çıkarmanızda büyük rol oynarlar. Örneğin dikey çizgili desen sizi daha ince ve uzun gösterirken, omuzlarınızı daha geniş göstermek için yatay çizgili desen tercih edebilirsiniz. Ayrıca kalın çizgiler yerine ince çizgili tasarımlar sizi daha fit gösterecektir. Büyük puantiye deseni sizi olduğunuzdan daha iri gösterirken, küçük ve minimal puantiyeli elbiseler ve gömlekler sizi olduğunuzdan daha ince gösterir.

Pintrest

Gözünüzü dört açın!

Nereden başlayacağım ve nasıl kombinleyeceğim diye düşünürken kendinizi rahat hissetmenin en kolay yolu ilham alabileceğiniz ve tarzını beğendiğiniz kişileri takip etmek. Bu şekilde hem desenli kombinlere göz aşinalığınız olur, hem de kendinizi motive ederek daha cesur olabilirsiniz. Bazı trend sahibi ünlüler desenleri muhteşem bir biçimde nasıl karıştırmış hemen bir göz atalım!

Anna Dello Russo - Hailey Bieber - Bella Hadid - Sarah Jessica Parker

Ve son olarak benim favorilerimden biri olan Emily in Paris’i eklememek olmazdı! Son zamanlarda herkesi televizyon başına toplayan Emily in Paris’in merakla beklenen 2. sezonu bizleri yine kostümleriyle büyüledi. Emily, Chicago’dan iş için Paris'e gelmiş genç, eğlenceli ve bir o kadar da renkli bir karakter. Yan yana koymayı düşünemediğimiz bol desenli parçalar ile yaptığı kombinleriyle karakterini oldukça güzel yansıtıyor. 

Emily in Paris, 2. Sezon

Emily in Paris dizisinin kostüm tasarımcıları Marylin Fitoussi ve Patricia Field’ın yorumlarını dinlemeniz ve kostümlere daha yakından bakmanız için linke tıklayabilirsiniz! Desen karıştırmak için harika bir ilham.

https://www.youtube.com/watch?v=xetY7FZPCo4


Sıra geldi desenleri kombinlere katmaya!

İlk etapta renkli baskıları hayatınıza alabilmek ve alışabilmek için siyah-beyaz gibi nötr ikilileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca sade kombinlerinize teker teker desenli parçaları katmak da sizin için güzel ve kolay bir başlangıç olabilir. Daha sonrasında ise dahacesur seçimlere yönelip daha yaratıcı kombinasyonlar yapabilirsiniz!

Diane Von Furstenberg S/S 2015 - Donna Karan S/S 2015 - Thakoon S/S 2015


Kapak: Gucci S/K 2016

Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim