MODANIN KURALLARINI YIKIYORUZ!

Artık demode moda kurallarını geride bırakmanın vakti geldi!

Yazan: Arya Savaş


Kurallar yıkılmak için vardır. Özellikle ne giyip, nasıl kombinlediğimize karışanlar. Giyinmek için giydiğimiz dönemler artık çok geride kaldı. Moda insanların yaratıcılığını gösterebildiği ve kendini ifade edebildiği bir alan haline geldi. Endüstri değişime girmişken eski zamanlardan kalan kısıtlayıcı kurallardan da bir an önce kurtulmalıyız. Hadi bu kurallara bi göz atalım!


KURAL 1: SİYAH VE LACİVERT YAKIŞMAZ!

Nasıl yani? Siyah ve lacivert ikilisi belki de en şık ve zarif ikiliden biri. İşe giderken bir siyah pantolon üzerine lacivert blazer veya hafta sonları lacivert elbise üzerine siyah bir kaban havalı görünmenin en kolay yolu.


KURAL 2: ÇANTA VE AYAKKABI AYNI RENK OLSUN!

Kim demiş çanta ve ayakkabı her kombinde aynı renk olmalı diye? Renkli giyinmenin moda olduğu bu dönemde tam tersine ne kadar çok renk, ne kadar çok eğlence!


KURAL 3: ALTIN VE GÜMÜŞ TAKI KARIŞTIRILAMAZ!

Tam tersine modanın tüm kurallarının değiştiği bu dönemin belki de en popüler trendi altın ve gümüş takıları beraber kullanmak.


KURAL 4: KIŞIN BEYAZ GİYİLEMEZ!

Yaz kış beyaz giyerim bana ne diyenler el kaldırsın! Beyaz gibi pozitif enerji veren ve içimizi açan bir renge asıl soğuk ve karanlık kış günlerinde ihtiyacımız var.


KURAL 5: TOPUKLU AYAKKABI GİYMEDEN ŞIK GÖRÜNEMEZSİN!

Artık şık görüneceğim diye giyilen topuklu ayakkabıların acısına son vermenin vakti geldi. Kırmızı halılarda elbisenin altına tercih edilen babetler, terlikler, botlar ve spor ayakkabılar bunun en güzel örneği.


KURAL 6: KOMBİNLERİNDE SADECE TEK DESEN KULLANABİLİRSİN!

Desenleri karıştırarak giyinmek trend olmuşken ve bu kadar eğlenceli iken neden bu kurala uyalım ki?Fotoğraf Kaynakları:

https://www.instagram.com/p/CK9MHZvluGI/

https://www.instagram.com/p/CONkuoYlTWf/

https://www.instagram.com/leandramcohen/

https://www.instagram.com/haileybieber/

https://www.instagram.com/rosiehw/

https://www.instagram.com/__mmaxinewylde/

https://www.instagram.com/p/CUXnIcvoFcp/

https://www.instagram.com/ninasandbech/

Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim