STİLİ MERCEK ALTINDA: BRİTNEY SPEARS!

Netflix belgeseliyle gündemden hiç düşmeyen adını bir kere daha hepimize hatırlattı. Hangimizin büyürken odasının duvarlarında onun posterleri yoktu ki. Ya da şarkılarıyla ayna önünde elimizde bir fırçayla dans etmedik. Bahsettiğimiz hepimizin bir dönem kalbini çalmış: Britney!

Yazan: Zeynep ÇalandağBelli bir döneme damgasını vurmuş ama hala etkisini kaybetmemiş isimler ve onların ikonikleşen stilleri popüler kültürdeki yerlerini nolursa olsun kaybetmemelerini sağlıyor. Bu pop ikonlardan bu hafta radarımızda olan isim; “Mickey Mouse Club” ile hayatlarımıza giren “Oop!… I Did It Again” ile ününü yaldızlamış ve “Pop’un Presesi” adıyla anılan Britney Spears. Son günlerde şarkılarındansa #FreeBritney hastag’iyle magazin gündeminin ortasında yer alıyor olması çalkantılı hayatının getirilerinden sadece biri. Ve 2007’deki yaşadığı travmaları atlatamadığının en büyük kanıtı. Zorlu hayatının yanında kendi olmaktan ve tarzından yine de ödün vermiyor. 2000’lerin başındaymış gibi giyinmeye devam ediyor. Çünkü onun bu bebeksiliği en başından beri piyasada bu denli yer etmiş olmasının sebebi. “Baby One More Time” albümü, o dönemde katıldığı ödül törenleri veya paparazzilerin onu yakaladığı her an bu “baby girl” tarzını konuşturuyor. Kendine has olan çizgisinden ayrılmıyor ve skandal olacak şeyler yapmaktan ve giyinmekten çekinmiyor. İşte sizler için hazırladığımız bu ikonik kadının 10 kombini:Sahne şovları, ve renkli kıyafetleri. Britney Spears’ın stil anahtarı. 2003 MTV ödüllerinde sahneyi paylaştığı Madonna, Christina Aguilera ve Missy Elliot ile giydikleri gelinlikler tarihe iz bırakmış şovlardan biri. 


   

2000’lerin ikonik ve çalkantılı çiftinin bu denim on denim kombini  unutulmaz anlardan biri. VMA ödüllerinde sahne aldığındaki bu kombinin en ikonik aksesuarı sarı Burmese piton şüphesiz. 


  

 Grammy ödüllerinde giydiği bu Randolph Duke elbise Oscar de la Renta kürkle birleşince unutulmaz kırmızı halı görünümleri arasına girmesini sağlıyor. 
2000 MTV ödül töreninide sahne aldığı bu kostüm onun en unutulmaz anlarından biri. 


 

İkinci albüm turu “Baby One More Time” ‘daki bu sahne kostümü 90’lar estetiğinin eksiksiz bir örneği. 2003’lere geldiğimizde onu daha günlük haliyle fotoğraflayan paparaziler, 2000’ler modasını en iyi yansıtan görünümleri kaydetmiş oluyor.Deri minik elbiseyi yine deri bir şapkayla eşleştirip tül eldivenler ve taşlı bir tasma kolyeyle tamamlıyor görünümünü. Bu da onun seksapelliği kendi tarzıyla harmanlayıp uygulamasının çarpıcı bir örneği. 2001 MTV ödüllerinde sahneyi sallamadan önce giydiği bu dantel mini elbise, çıkacak haberler ya da insanların düşünceleriyle çok da ilgilenmediğini gözler önüne seriyor.  Ve son olarak da; onun hayatlarımızdaki yerini belirleyen ''Oops I Did It Again'' klibindeki stili onu hafızalara kazıyan hali. 

Fotoğraf kaynakları: 

Pinterest

Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim