STİLİSTİN SENİ DAHA İYİ TANISIN!

Stilistinle sağlam bir ilişki kurabilmen ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilmen için tavsiyeler burada!

Yazan: Arya SavaşHer sağlam ilişkinin temelinde sağlıklı iletişim kurabilmek yatar. Bu Bi Kutu Kombin’nin verdiği kişisel stil danışmanlığı hizmetinin de en önemli parçalarından biridir. Stilistine sağladığın her bilgi ve geri dönüş, onun #tamsanagöre bi kombin hazırlamasını sağlar. Böylece alışveriş deneyimin de senin için daha keyifli olur. Daha uzatmadan hemen tavsiyelerime başlıyorum!


1.Stilistine kendinden bahset!

Bi Kutu Kombin sisteminde stil testini sağlam bir ilişkinin temeli olarak düşünebilirsin. Stil testi stilistine kendinden bahsetme fırsatı sunar. Stilistin cevapladığın sorular sayesinde bedenin, tarzın, bütçen ve hayat tarzın hakkında bilgi sahibi olur. Sen ne kadar çok anlatırsan, stilistin seni o kadar iyi tanır ve nokta atışı seçimler yapar. Bu nedenle dürüst olmaktan ve uzun cevaplar vermekten sakın çekinme! Biz senin için buradayız!


2. Detayları sakın atlama!

Kendinle ilgili küçük detayları anlatırsan stilistin seninle daha derin bir bağ kurabilir. Ona mavi rengini özellikle tenime çok yakıştırıyorum, ejderha desenine bayılırım veya yırtık jeanlerden hiç hoşlanmam gibi küçük notlar bıraktığında çok mutlu oluyor! Çünkü böyle notlar sayesinde beğenebileceğinden emin olduğu parçalar seçebiliyor. 


3. İlk kutundan sonra geri bildirimlerini detaylıca ilet!

İlk siparişini ilk buluşma olarak düşünebilirsin. Stilistinle birbirinizi tanımış olursunuz. İlk kutunda çıkan bütün parçaları beğenmen tabi ki bizi çok sevindirir. Ama tanışma kutunda amacımız satın aldığın parçalarla tarzını öğrenebilmek ve iade ettiklerinle seni daha iyi tanıyabilmek. Kutunla ilgili detaylı geri bildirimin bizler için çok faydalı. Unutma her kutunda stilistin #tamsanagöre bi kombin hazırlamaya bir adım daha yaklaşır.


4. Kutundan çıkanları denemekten çekinme!

Bana sorarsan Bi Kutu Kombin sisteminin en güzel tarafı ürünleri evinin rahatlığında deneyebilmek. Elinde bu fırsat varken kutun sana ulaştığında bunu sakın kaçırma derim! Bazen askıda duran bir ürün, üzerinde bambaşka ve çok güzel durabilir. Ayrıca bu şekilde hiç denemediğin bir parçanın sana çok yakıştığını da keşfedebilirsin. Ürün hiç sana göre olmasa bile, üzerinde denemek stilistine daha detaylı ve doğru bir geri dönüş yazabilmeni sağlar.


5. Sürprizlere karşı açık ol!

Stilistlerimizden Rakel, Bi Kutu Kombin’in en sevdiği yönünün müşterilerinin konfor alanlarından çıkarak onun seçimlerine güvenebilmeleri olduğunu söylüyor. Sizin için sürpriz bir kutu beklemek ne kadar heyecanlı ise, Rakel için de hazırlaması bir o kadar heyecanlı oluyor. Bu nedenle bütün seçimi stilistine bıraktığında ve süprizlere açık olduğunda çok mutlu oluyorlar!


6. Kutun geldikten sonra ürünler hakkında geri dönüş yazmayı unutma!

Bi Kutu Kombin hesabından geri göndereceğin parçaları seçerken iade sebebini (rengini beğenmedim, kalıbı güzel değildi, bütçemi aşıyor vb.) detaylı bir şekilde yazmaktan çekinme. Geri dönüşün ve ürünle ilgili yorumun bizim ve markalarımız için çok önemli. Stilistinin bir sonraki kutunu ürünler hakkında geri dönüşüne göre hazırladığını da unutma!


7. Özel isteklerini stil testinin not kısmına eklemeyi unutma!

Stilistlerimizden Zeynep, bir süper gücü olabilseydi bunun insanların aklından geçenleri okuyabilmek olmasını istediğini söylüyor. Böylece #tamsanagöre kombinler hazırlayabilirmiş!

Ama maalesef stilistlerimizin şimdilik böyle bir yeteneği yok :) Bu nedenle notlar kısmına özel isteklerini eklemeyi unutma! Bir trend mi denemek istiyorsun, veya erkek arkadaşının doğum günü partisi için bir kombin mi arıyorsun? Stil testinin sonunda stilistine bir not bırak ve kombinin hemen kapına gelsin!


8. Profilini her zaman güncel tut!

Zamanla herkesin tarzı, modu, bedeni ve istekleri değişir. Bu nedenle Bi Kutu Kombin profilindeki bilgilerinin güncel olması stilistin için çok önemli. Unutma stilistinle ilişkinizin temeli ne kadar sağlam olursa ve ne kadar sağlıklı bir iletişim kurarsan, kombinin #tamsanagöre olur!Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim