İade Politikası

Giriş

BİKUTU KOMBİN MODA ÜRÜNLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (bundan sonra “BİKUTU” veya “Şirket” olarak anılacaktır.) müşterilerinin tüketici olmaları sebebiyle sahip oldukları haklarını korumakta ve müşteri memnuniyetine hassasiyet göstermektedir. Müşterilerin Şirketten satın almış olduğu ürünlerle (“Ürün” veya “Ürünler”) ilgili memnuniyetsizlik ve/veya üretimden kaynaklı herhangi bir sorun, Şirkete bildirildiğinde en kısa sürede çözüme kavuşturulmak için çaba sarf edilecektir.

Müşterilerin, Şirketten satın almış olduğu Ürünlere yönelik herhangi bir sebepten iade hakkını kullanması aşağıda yer alan şart ve koşullara tabi olacaktır.

Koşullar

  1. İade edilecek Ürünlerin, teslimat esnasında düzenlenmiş olan belgeler (fiş/fatura ve sevk irsaliyesi vb.) ile birlikte eksiksiz ve hasarsız bir şekilde iade edilmesi gerekmektedir.
  2. Kullanılmış veya hasar görmüş ya da iade süresi geçmiş Ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  3. Şirket ile Müşteri arasındaki sözleşmeden doğan hukuki ilişki mesafeli satış olarak nitelendirilmektedir ve Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliğinde belirtilen hükümleri kapsamında değerlendirilmektedir.
  4. Müşteri teslim aldığı Ürünü teslim tarihini izleyen 14 (on dört) gün içerisinde Şirkete iade edebilecektir. Bu süreyi aşan iade talepleri Şirket tarafından kabul edilmeyebilecektir.
  5. İade edilmek istenen Ürün, Müşteri tarafından teslim alındığı şekilde eksiksiz ve hasarsız olarak Şirkete teslim edilmelidir.
  6. İade edilmek istenen Ürünün ambalajı açılmış olsa bile etiketleri çıkarılmamış/koparılmamış olmalıdır. Şirket, etiketi bulunmayan veya barkodu zarar görmüş Ürünleri iade almaktan imtina edebilir.
  7. ade edilmek istenen Ürün, Şirketin anlaşmalı olduğu kargo firmaları vasıtasıyla gönderildiği takdirde kargo ücreti Şirket tarafından karşılanacaktır.
  8. İade olarak Şirkete gönderilen Ürünler, Şirket tarafından kontrol edilecektir. Herhangi bir şekilde eksiklik veya hasar tespit edilmesi ya da Ürünün kullanıldığının belirlenmesi yahut bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla diğer iade koşullarına aykırılık mevcut olması halinde iade talebi Şirket tarafından kabul edilmeyebilecektir.
  9. Müşteri tarafından iade edilen Ürünlerin iade koşullarına uyması ve iade talebinin Şirket tarafından kabulü halinde, varsa ödenmiş bedellere yönelik geri ödemeler iade talebinin kabul tarihini izleyen 3 (üç) iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir. İade edilen tutarların kredi kartlarına yansıma süresi ise 1-3 iş günü arasında değişebilmekte olup banka kartlarında bu süre uzayabilmektedir. Banka uygulamalarına göre taksitli olarak gerçekleştirilen ödemeler taksitli şekilde iade edilebilmektedir.


Ürün İade Adresi

BİKUTU Kombin Moda Ürünleri Ticaret Anonim Şirket Seyrantepe Mah. İ.Karaoğlanoğlu Cad. Gülendam Sok. No: 6/4 Kağıthane, İstanbul

Detaylı bilgi ve destek için info@bikutukombin.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.