HOUSE OF GUCCİ

Gucci’nin kuruluşundan 100 yıl sonra, Lady Gaga ve Adam Driver, Patrizia ve Maurizio’nun büyüleyici bir aşka başlayan evliliklerini ve bir cinayetle biten hayatlarını yeniden yaşatmaya vesile oluyor!

Yazan: Arya Savaş


House of Gucci son zamanların en heyecanla beklenen filmlerinden biri oldu. Film bizlere Maurizio Gucci ve Patrizia Reggiani’nın muhteşem düğününden, ihtişamlı yaşamlarına ve evliliklerinin parçalandığı noktaya kadar hayatlarını izleme fırsatı veriyor. Gucci’nin eşini son zamanların en başarılı ve dikkat çeken isimlerinden Lady Gaga oynayınca, Patrizia Reggiani’nin hayatı son zamanların en çok konuşulan konusu oldu. Merak edenler için Patrizia’nın hayatıyla ilgili ilginç hikayeleri derledik.

Maurizio Gucci ve Patrizia Reggiani

- Reggiani, Gucci ile 21 yaşındayken bir partide tanıştı. Gucci’nin babası, Rodolfo, sınıf farklılıkları ve Patrizia’nın gözünün Gucci mirasında olduğunu düşündüğü için evliliklerini desteklemedi.

-Çiftin arasındaki problemler, Gucci babasının markadaki %50 hissesinin miras alınca başladı. Gucci’nin kendi fikirlerini savunması ve Patrizia’yı dışlaması onu rahatsız etmeye başladı.

-1985 yılında Gucci, Reggiani ile evliliklerini bitirmek istedi ve bir borç batağına girdi. Reggiani miraslarının yok olacağından endişe ederek, kızlarının geleceği için korkmaya başladı. Kendi de lüks bir hayata alışık olduğundan ve bunu kaybetmek istemediğinden Gucci’nin arkadaşlarını şirkette olan biteni ve kız arkadaşıyla yaptıklarını izlemesi için bir ajan olarak kullandı.

-Alışık olduğu ihtişamlı ve lüks hayattan biraz bahsedelim. Patrizia’nın sadece orkidelere ayda 9.000 sterlin harcadığı biliniyordu. Çift Kennedy’lerin davetli olduğu, dekorun ve yemeklerin hepsinin tek bir tonda olduğu renk partileri düzenlerdi. Ayrıca evlilikleri boyunca düzenli olarak St. Moritz dağ evlerinde, Manhattan Olimpiyat Kulesi’nde ve 64 metre uzunluğunda ahşap yatları ile kaçamaklar yaparlardı.

-Patrizia bir süre sonra Gucci’nin her hareketini ve temas ettiği kişiyi takip edecek kadar saplantılı bir hale geldi. Ona olan takıntısı hastalık seviyesine geldi ve kendini sosyal çevresinden izole etmeye başladı.

-‘House of Gucci’ kitabının yazarı kırılma noktasını şu kelimelerle açıklıyor: ‘‘1993 yılında Gucci, şirketteki yüzde 50’lik hissesinden vazgeçmek zorunda kaldığında, ailenin moda evi ile olan ilişkisi kesin olarak sona erdi. Bu Reggiani’nin kasıp kavurduğu bir dizi hayal kırıklığının son darbesiydi. Patrizia bunu bardağı taşıran son damla ve bir hakaret olarak gördü.’’'1

-Benedetto Ceraulo isimli borçlu bir pizzacıyı Maurizio’nun cinayeti için 250.000 sterlin vererek kullanan Patrizia’ya 26 yıl hapis cezası verildi. Serbest bırakıldan sonra onu pusuya sıkıştıran bir televizyon ekibi ona şu soruyu sordu: “Patrizia, Maurizio Gucci'yi öldürmesi için neden bir tetikçi tuttun? Neden onu kendin vurmadın?" Patrizia ise herkesi korkutan bir bakışla bu cevabı verdi: ‘Görüşüm o kadar iyi değil, kaçırmak istemedim. Maurizio'ya çok kızgındım. Etrafta dolaşıp herkese sordum, hatta bakkala bile, kocamı öldürmeye cesaret eden var mı?”

Adam Driver ve Lady Gaga, House Of Gucci Filmi


Kaynaklar:

Beyaz Perde

Vogue Türkiye

Elle'1

https://www.elle.com/culture/movies-tv/a38214407/who-is-patrizia-reggiani-house-of-gucci-true-story/Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim