KOT PANTOLON KILAVUZU

Kendinize en uygun kot pantolonu nasıl bulabilirsiniz?

Yazan: Arya Savaş


Kot pantolonların gardıropların en önemli parçası olduğu inkar edilemez. Her sezon değişen renkler, kalıplar ve kesimler kafanızı karıştırıyor olabilir. Kot pantolon rehberimizle size en uygun pantolonu seçerken yardım etmeye geldik!1. ADIM: BEL YÜKSEKLİĞİ

Yıllardır düşük belden, yüksek bele bütün bel yüksekliklerinin trend olduğunu gördük. Trendleri takip etmek ne kadar eğlenceli olsa da, kendi vücudunuza en iyi oturan yüksekliği  bulduğunuzda pantolonun dolabınızdaki ömrü artar ve daha rahat hissedersiniz.


DÜŞÜK BEL

Bel kıvrımı ve kalçanızı ortaya çıkarmak istiyorsanız düşük bel tam size göre! Bel boşluğunun oluşmaması için kalçanıza tam oturduğundan emin olmayı unutmayın! 


ORTA BEL

Tüm vücut tiplerine uygun, her dolapta bulunması gereken bir model. Göbek kısmında birazcık daha koruma isteyenler için birebir. Ayrıca orta boy bütün üst seçenekleri ile de uyumludur. 


YÜKSEK BEL

Daha toparlayıcı bir kesim arıyorsanız yüksek bel pantolonlardan şaşmayın deriz. Kum saati vücuda (ince bel, kıvrımlı kalça) sahipseniz bu model sizin için mükemmel. Ayrıca büstiyerler ile de çok şık bir görüntü yakalamanızı sağlar.


2. ADIM: KOT PANTOLON KALIPLARI

Klasikten yeni tasarımlara, pantolon kalıpları kişisel tarzınızı yansıtmanın harika bir yolu. Fakat hızla değişen trendler ve herkesin vücudunda farklı durması nedeniyle kalıplar arasındaki farkları anlamak bazen zor olabiliyor. 


DÜZ KESİM


Düz kesim nedir?

Dizden aşağısı aynı genişlikte inen paça türlerini kapsar.


Hangi vücut tiplerine uygundur?

Kum saati, elma ve atletik figürleri vurgulamak için birebir.


(Kum saati: Simetrik omuz ve kalça, ince bel)

(Elma: İnce bacaklar, kalın bel)


Nasıl kombinlenebilir?

Fransız stilinden ilham alarak düz kesimi babet ve çizgili bir tişörtle kombinleyerek tam bir Parizyen olabilirsiniz. Veya beyaz tişört, deri ceket ve botlarla zamansız ve havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz. 


BOYFRİEND


Boyfriend nedir?

Kalıbı itibariyle erkek pantolonlarını anımsatır. Bacak genişliği farklılık gösterebilir. Bazıları daha bol dururken, bazıları dar pantolonları anımsatır.


Hangi vücut tiplerine uygundur?

Boyfriend kalıp genelde uzun boylu ve ince figürlü kişiler tarafından tercih edilir. Elma ve atletik yapılı vücutlara da öneririz.


Nasıl kombinlenebilir?

Pantolon kalıpları arasında kombin açısından en zor olan bu modeldir. Daha şık bir görünüm yakalamak için dar paçalı bir model tercih edip blazer ve topuklu ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Daha bol bir modeliniz varsa üstünüze tam oturan kısa üstler tercih edebilirsiniz.


DAR (SKİNNY)


Skinny nedir?

Dar kot pantolon neredeyse tayt gibi vücudunuzu saran, ayak bileği en ince olan modeldir. 


Hangi vücut tiplerine uygundur?

Hepsine! Ama renklere göre vücudunuzu nasıl vurguladığı değişkenlik gösterebilir. Armut ve kum saati figürler koyu renklerde daha güzel gözükürken, elma ve atletik figürler açık renkler tercih edebilir. 


(Armut: Kalçaya göre dar omuzlar, ince bel, dolgun kalça) 


Nasıl kombinlenebilir?

Dar pantolonun üzerine bol bir gömlek veya bluz tercih ederek çok şık bir kombin yapabilirsiniz. Kıvrımlarınızı öne çıkarmak istiyorsanız dar bir tişört veya büstiyer de tercih edebilirsiniz.


BOOTCUT (ÇİZME PAÇA)


Bootcut nedir?

Bu model her ne kadar ispanyol paçayı anımsatsa da onun kadar geniş bir paça kesimi yoktur. Düz kesim ve ispanyol (geniş) paçanın ortasında bir model olarak düşünebilirsiniz.


Hangi vücut tiplerine uygundur?

Bootcut pantolonların en bilinen özelliği bacak boyunu daha uzun göstererek illüzyon yaratmasıdır. Minyon vücut tipleri, kum saati ve armut tipi vücuda sahipseniz bootcut deneyebilirsiniz.


Nasıl kombinlenebilir?

Bootcut pantolonlar neredeyse her şeyle kombinlenebilir. Ayakkabı olarak altına kısa topuklu bir bot veya spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.FLARED (İSPANYOL PAÇA)


Flared nedir?

Flared pantolon yerlere kadar uzanan geniş paçası ile bilinir. Genelde kalça kısmını sarar ve giderek genişler.


Hangi vücut tiplerine uygundur?

Armut ve kum saati figürlerde harika durur!


Nasıl kombinlenebilir?

Paçaları çok uzun olduğundan topuklu ayakkabı tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu modelde deneysel kombinler yapabilirsiniz. Bol bir gömlek veya tişörtle daha nostaljik, veya vücudu tam saran bir üstle daha feminen olabilirsiniz. Veya içinize kısa bir büstiyer giyerek bol gömleği önü açık bir şekilde üzerinize geçirebilirsiniz.#tamsanagöre bir pantolon modelini bulmakta ve kombinlemekte zorlanıyor musun? Bi Kutu Kombin stilistleri senin için burada! Stil testini doldur, içinde rahat ettiğin bel yüksekliğini ve kalıbı seç, kot pantolon kombinin kapına gelsin! Ürünleri evinin rahatlığında dene, satın almak istediklerine 4 gün içinde karar ver! Kalanını ücretsiz iade et. Kargo ve iadeler her zaman ücretsiz!Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim