NEON RENKLERİN EFSANE DÖNÜŞÜ

Canlı renkler bu sezon hala bizimle ama bu sefer daha cesur ve parlaklar.

Yazan: Arya Savaş


Defileler her zaman bir sonraki sezonun trendleri hakkında ipuçları verir. Moda haftalarına ve sokak stillerine bakarsak canlı renkler bizimle olmaya devam edecekmiş gibi duruyor. Hatta bu sefer daha parlak ve dinamik olarak. 1960'ların uzay ve teknoloji takıntısından ilham alan bir trend olan retro fütürizmin yükselişiyle, neon renkler ve metalik dokular son birkaç sezondur tekrar podyumlarda karşımıza çıkıyor . Özellikle neon yeşil, sarı, pembe ve maviyi sıkça görecekmişiz gibi duruyor. 

Kaynak: Stine Goya, Versace, Tom Ford


NEON RENKLER NASIL KOMBİNLENİR?

Renkleri kombinlerken zaten zorlanıyorsanız neon parçalar sizin için daha ürkütücü veya kafa karıştırıcı olabilir. Ama aslında neon renklerin bile yüzlerce çok kolay kombin alternatifi var. Bu trendi tarzınıza katmak istiyorsanız stilistlerimizden birkaç öneri ile karşınızdayız!


Kaynak: constantly_k, portraitofkate, janitaautio


1- NÖTR RENKLERLE KARIŞTIRIN

Parlak renkleri kullanabilmenin en kolay yolu neonu nötralize ederek daha giyilebilir bir hale getirmek. Neonu siyah, beyaz veya gri ile eşleştirmek harika alternatiflerdir. Ve ayrıca şaşırtıcı bir şekilde kahverengi ile de çok uyumludur. 


2- NEON AKSESUARLAR TERCİH EDİN

Neon kıyafetler denemek için henüz çok cesur hissetmiyorsanız aksesuarlar ile başlangıç yapabilirsiniz. Küçük dokunuşlarla denemeler yapmak bu renklere alışmak için ve kendi tarzınıza nasıl katabileceğinizi keşfetmek için güzel bir yöntem. 


3- SPOR KOMBİNLERİNE NEON DOKUNUŞU

Bu trende adapte olmanın bir diğer kolay yolu ise spor kombinlerinde kullanmak. Zaten çok sade olan ve desen veya doku açısından kafa karıştırmayan tayt, spor sütyeni ve tişört gibi parçalarla kolayca kombin yapabilirsiniz. 4- NEON MAKYAJ

Renkli giyinmenin oldukça popüler olduğu bu dönemde tabii ki makyajımızda renkli ve eğlenceli. Kombinlerine son dokunuşunu yaparken renkli bir far veye göz kalemi ile de bu trende katılabilirsin. 5- TEK BİR PARÇANIN ETRAFINDA KOMBİN YAPIN!

Havalar ısındıkça kombinimizdeki katmanlar azalmaya başlıyor. Özellikle yaz sıcakları başlayınca neon bir elbiseyi çanta ve ayakkabı ile tamamlayın ve işte hazırsınız!


6- NEON RENKLERİ KARIŞTIRIN

Daha cesur seçimler yapmak istiyorsan renk bloklama, yani zıt renkleri bir arada kullanarak kombinler yapabilirsiniz. Örneğin kırmızı-pembe veya yeşil-sarı. 

Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim