TREND ALARMI: DAMA DESEN

Adeta bir satranç tahtasını anımsatan dama desen son zamanların en eğlenceli ve nostaljik desen alternatifi.

Yazan: Arya SavaşSosyal medyadan, yerli-yabancı markalardan ve moda haftalarından göreceğiniz üzere geometrik ve renkli desenler 2022’de dolaplarımızı adeta bir oyun alanına çevirdi. Özellikle satrancın icadından beri hayatımızda olan dama desen havalı olmakla kalmayıp, kombin yaparken bizi nostaljik ve çocuksu bir yolculuğa çıkarıyor. Karanlık kış aylarında kombinlerinize eğlence katacak bu desen nasıl kullanılmış hadi göz atalım!

Fotoğraf: @couturekulten

Daha deneysel bir görünüm yakalamak isterseniz influencer Laura Tonder gibi farklı kumaşlar deneyebilirsiniz. Sezonun en popüler iki trendini birleştiren bu payetli elbiseye bayıldık. 

Fotoğraf: @rachelaraz

Sade kombinime nasıl hareket katabilirim diyorsanız Rachel’in ceketi tam size göre! Dış giyimde sıkça gördüğümüz dama deseni Rachel gibi sade kombininizi tamamlamak için kullanarak eğlenceli bir son dokunuş katabilirsiniz. 

Fotoğraf: @tamumcpherson, @mafaldapatricio

Dama deseni bolca gördüğümüz diğer parçalar ise çantalar ve atkılar. Desen kullanmak konusunda çok rahat değilseniz tam size göre! Küçük dokunuşlar ile başlayarak kendinize has bir stil oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraf: blaireadiebee

Blaire’in seçimi dama desenin farklı boyutlarıyla oynamak olmuş. Desenlerin boyutlarıyla oynayarak vücudumuzun görünüşü hakkında nasıl illüzyon yaratılabileceğinin güzel bir örneği.

Fotoğraf: @rocky_barnes, @pernilleteisbaek

Dama desen kullanmak için illa ki yin-yang gibi olmanıza gerek yok! Rocky ve Pernille gibi sakin tonlar seçerek siyah-beyaz ikilisinin keskin duruşunu kırabilirsiniz.

Fotoğraf: @handetaserr, @cansuakinn

Cansu ve Hande canlı renkler tercih ederek bu soğuk kış günlerinde resmen içimizi açıyor. Dama uzun bir süre bizimle birlikte olacak gibi duruyor. Havalar ısınmaya başlayınca nasıl kombinlerim diyenler için pozitif enerji saçan bu iki kombini buraya bırakıyoruz.

Fotoğraf: Louis Vuitton-İlkbahar 2013

Tüm gözleri üzerinize çevirecek kadar cesur bir kombin arıyorsanız baştan aşağı dama desenli bir takım veya elbise tercih edebilirsiniz. Ayrıca kapanışı yaptığımız bu Louis Vuitton defilesini mutlaka incelemenizi öneririz. Bu defileden de görebileceğiniz gibi dama deseni hep hayatımızdaymış ve olmaya devam edecekmiş gibi gözüküyor! 
Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim